Home » Books, Autographs and Prints – Auction 85 » De situ orbis libri tres cum Petri Ioannis Oliuarij Valentini, uiri in geographia doctissimi, scholijs. Hermolai Barbari in eundem Pomponium Melam castigationes. C. Iulii Solini Polyhistor, siue rerum orbis memorabilium collectanea ..

641

Mela

Pomponio

De situ orbis libri tres cum Petri Ioannis Oliuarij Valentini, uiri in geographia doctissimi, scholijs. Hermolai Barbari in eundem Pomponium Melam castigationes. C. Iulii Solini Polyhistor, siue rerum orbis memorabilium collectanea ..

s.d.t. In 8°. Capilettera xilografici figurati, gora d’acqua e leggera brunitura, legatura originale in pergamena del sec. XVII, dorso a 5 nervi, ai comparti fregi fitomorfi e tassello in pelle rossa con autore e titolo imressi in oro.

€ 400 - € 500

Lot not sold

Edizione rara. La lettera dedicatoria porta come luogo Parigi e data 1536.

Lot number 641, Books Autographs and Prints &8211 Auction 85