Home » Books, Autographs and Prints – Auction 134 » Horatius cum quinque commentis. Quin. Horatii Flacci poemata omnia: commentantibus Antonio Mancinello: Acrone: Porphyrione: Ioanne Britanico: necnon & Iodoco Badio Ascensio: viris eruditissimis. Centimetrum Marii Seruii. Annotationes Aldi Manutii Romani. Ratio mensuum: quibus odae tenentur: eodem Aldo auctore. Nicolai Peroti Libellus de metris odarum. Annotationes Matthaei Bonfinis Asculani.

639

Orazio Flacco

Quinto

Horatius cum quinque commentis. Quin. Horatii Flacci poemata omnia: commentantibus Antonio Mancinello: Acrone: Porphyrione: Ioanne Britanico: necnon & Iodoco Badio Ascensio: viris eruditissimis. Centimetrum Marii Seruii. Annotationes Aldi Manutii Romani. Ratio mensuum: quibus odae tenentur: eodem Aldo auctore. Nicolai Peroti Libellus de metris odarum. Annotationes Matthaei Bonfinis Asculani.

Venezia, Pietro Ravani (Venezia, per Guilielmum de Fontaneto Montisferrati, sumptibus Petri de Rauanis brixiensis,1527). In 2°. Testo su due colonne, frontespizio stampato in rosso e nero con cornice xilografica, capilettera e 11 vignette, 5 delle quali un po’ ripassate e penna, incisi in legno, note marginali di diverse mani antiche, lunga composizione manoscritta alla carta di guardia, frontespizio danneggiato e restaurato, strappo senza perdita sulla carta V2, rinforzi al margine bianco di circa 20 carte, inclusa l’ultima, bruniture e difetti, legatura del secolo XVIII in mezza pergamena, autore manoscritto al dorso, tagli marmorizzati, difetti alle cerniere e agli angoli.

€ 200 - € 300

Sold for € 375

Lot number 639, Books Autographs and Prints Auction 134