Home » Books, Autographs and Prints – Auction 122 » Institutionum Anatomicarum secundum Galeni sententiam

197

Galeno

Claudio

Institutionum Anatomicarum secundum Galeni sententiam

Parigi, Simonem Colineum, 1536. In 8°. 4 parti in un vol. Legato con De Diebus decretorum libri tres. De Morborum temporibus, liber unus. Parigi, Simonem Colineum, 1529. Legato con Definitiones medicae, Iona Philologo interprete. Parigi, Simonem Colineum, 1528. Lievi bruniture su alcune carte, legatura coeva in pergamena ricoperta di pelle, sciupata.

€ 800 - € 1.200

Sold for € 1.000

Bella miscellanea di rare edizioni di Galeno,

Lot number 197, Books Autographs and Prints &8211 Auction 122